Realitní příběh

Jak jsme klientům ocenili byt pro notáře a pomohli
s prodejem za vyšší cenu

1. Byt k rekonstrukci

Garsoniéra byla vybavena původním nábytkem, byly zde původní podlahy, interiérové dveře, staré osvětlení, stará kuchyňská linka, koberce, stará výmalba. Vypínače byly zastaralé a celkově byt potřeboval rekonstrukci. Bylo třeba opravit také kapající potrubí, které jsme vyměnili a nahradili novými částmi.

2. Ocenění pro notáře

Klientka, která zdědila spolu s bratrem po matce danou garsonku, chtěla byt ocenit pro účely dědického řízení. Požadovala to po nich notářka. Po tržním ocenění nemovitosti a konzultaci ohledně problematiky dědického řízení se rozhodli i s bratrem pro prodej.

3. Konzultace úprav bytu a zprostředkovatelská smlouva RK

Po celkovém dojmu jsem klientům doporučil, že je možné prodejní cenu navýšit, pokud se provede vyklizení nemovitosti a jednodušší rekonstrukce/modernizace bytu. Tím oslovíme více zájemců o koupi a prodejní cena bytu bude vyšší.

4. Demontáž veškerého nábytku a vyklizení bytu

Po odsouhlasení budoucí prodejní ceny a rozsahu rekonstrukce bytu přes naši malou stavební firmu REMIT INVEST s.r.o. jsme začali s vyklízením objektu a následnou rekonstrukcí. Po vyklizení bytu, a s pomocí vyklízecí firmy po likvidaci nábytku, jsme se pustili do rekonstrukce.

5. Rekonstrukce/modernizace

Byly vytrhány původní parkety a nahrazeny plovoucí podlahou s kročejovou izolací a olištováním po celé ploše bytu. Demontovali jsme původní dveře a nahradili je novými. Dále byla umístěna nová kuchyňská linka včetně pracovní desky a dřezu. Naším instalatérem bylo opraveno a utěsněno kapající potrubí, vyměněn byl také ventil a hadička na WC. V celém bytu jsme osadili nové osvětlení a zásuvky.

6. Home staging

Zrekonstruovaný a zmodernizovaný byt jsme připravili na finální focení (tzv. home staging). Interiér jsme doplnili květinami, textiliemi a dalšími doplňky, aby celý prostor působil útulněji. 

7. Profesionální focení

Fotky byly zpracovány profesionálním fotografem s kvalitní technikou.

8. Virtuální prohlídka

3D kamerou byla zpracována virtuální prohlídka bytu. Tou jsme následně doplnili realitní inzerci. Zájemci si tak mohli byt nejdříve projít z pohodlí domova.

9. Konečně prodej

Vzhledem k provedené rekonstrukci a zvýšené atraktivitě bytu se sešlo nadměrné množství zájemců. Prodej tak byl o co nejvyšší cenové nabídce zájemců. Po aukci mezi zájemci o koupi se nakonec prodejní cena vyšplhala o více než 200 000 Kč výše oproti původní prodejní ceně. 

10. Prodáno!!!

Po skončení aukce byt koupila sympatická paní s manželem, kteří jej pořídili jako nemovitost k
investici. Garsonka byla zanedlouho pronajata.

11. Papírování, úřady, přepisy energií

Po zarezervování nemovitosti, zpracování kupních smluv, smlouvy o advokátní
úschově apod. přišly na řadu přepisy energií a konzultace ohledně daně z příjmu.

Garsonka před rekonstrukcí a po rekonstrukci

Kontakt

+420 775 744 591
info@remitreal.cz